Ahoj maminky a tatínkové. Moc nás to mrzí, ale musíme zrušit veškeré pravidelné činnosti Cerheníčka, jako bylo cvičení pro rodiče s dětmi, tvoření, volná herna i akce pořádané Cerheníčkem pro veřejnost, jako byly např. Halloweenské a čertí stezky, Zajíčkohraní, Drakiáda, divadýlka pro děti, návštěvy čerta a Mikuláše pro nejmenší a další…

Za sebe bych chtěla moc poděkovat všem holkám, které se na chodu Cerheníčka v průběhu posledních 5 let podílely, a to v první řadě Heleně Soukupové a Ladislavě Kratochvílové Valentové, které to se mnou táhly nejdéle, zakládajícím členkám Markétě Ulvrové, Evě Siberové, za pomoc s pořádáním akcí Lucii Hrbkové, Martině Výborné Hovorkové, Aničce, Darče Krčmářové, dětem ze ZŠ a paní učitelce Pavlíně Ulrichové za divadýlka, starostovi Marku Semerádovi za finanční podporu a v neposlední řadě našim manželům a dětem. A úplně největší poděkování patří hlavně vám, maminkám, tatínkům a dětem, díky kterým se z nás stala skvělá komunita.

V Cerheníčkovi jsme my i děti našli spoustu skvělých přátel, hodně se naučili a získali zážitky, na které nezapomeneme, a za nás přistěhovalce si troufám říct, že jsme se díky Cerheníčkovi začali velmi rychle cítit v Cerhenicích jako doma. Já i Laďka jsme neskutečně pyšné na to, jak se Cerheníček rozrostl, kolika rodinám jsme mohli dělat radost a pomáhat aktivně trávit čas. Nicméně organizace je pro nás velmi časově a finančně náročná a letošní rok se Městys Cerhenice rozhodl, že můžeme využívat prostory Envi centra, ale „z ekonomických důvodů se nebude finančně jakkoliv podílet.“

Cerheníček je pro nás srdeční záležitost, ale jak jistě chápete, zadarmo to na úkor našich rodin a podnikání dělat nemůžeme.

Jednáme se starostou vedlejší obce o finanční podpoře, a tak se nejspíš s některými z vás uvidíme příští rok na kroužcích a velkých akcích u sousedů.

Nicméně Cerheníček jako takový nekončí a nadále zůstáváme komunitou rodičů a dětí z Cerhenic a ve volném čase máme v plánu i nadále pár menších akcí, jako je pouštění draků, malování křídou na chodníky, skákání v blátivých kalužích a další méně časově a finančně náročné aktivity. Na Fb stránkách si můžeme sdílet rady a nápady. Pokud budete mít i vy nějaký nápad např. na tvoření, výlet, nebo chuť se sejít a společně něco podniknout, dejte nám vědět.

Za tým Cerheníčka Míša Michaela Náhlovská