Silný vítr

Od pondělní 20. hodiny upozorňují meteorologové na silný vítr s nárazy nad 65 km/h. Výstraha platí až do úterního odpoledne cca 16 hodin. Jsou možná poškození stromů a lesních porostů, možné menší škody na budovách. Nebezpečí úrazu uvolněnými předměty a zlomenými větvemi, možné komplikace v dopravě. Doporučuje se zajistit okna, dveře, odstranit nebo upevnit volně uložené předměty, zabezpečit skleníky apod. Dbát zvýšené opatrnosti při pohybu venku a při řízení vozidel.

Mráz ve vegetačním období

Do 20. března devíti hodin ráno varují meteorologové v nadmořských výškách do 400 m n. m. před nočními teplotami mezi -1 až -5 °C. Ty mohou poškodit kvetoucí ovocné stromy.

V případě stromů je možno použít ochranné přípravky proti promrznutí nebo klasické metody ošetření, jako je lehký postřik/orosování porostů drobnými vodními kapičkami v období záporných teplot (zpravidla před východem Slunce), nebo dýmování/zakuřování spalováním vlhkého rostlinného odpadu v bezprostřední blízkosti stromů.

Hrozí silný vítr

Silný západní vítr přechodně s nárazy kolem 70 km/hod očekávají meteorologové od středeční šesté hodiny ráno až zhruba do deseti večer.

Po ledovce pro změnu náledí

Pravděpodobnou tvorbu ledovky při slabém až mírném mrznoucím dešti s celkovým úhrnem kolem 5 mm předpovídají meteorologové až do noci ze středy na čtvrtek. Od čtvrtečního rána by pak ledovku pak mohl vystřídat podobný jev, při poklesu teplot pod bod mrazu se bude lokálně vytvářet náledí nebo zmrazky, a to až do pátečního rána.