I přes opakovaná upozornění se nám v mateřské škole začalo šířit infekční onemocnění tzv. „sedmá nemoc – ruka, noha, ústa“. V tuto chvíli se již jedná o několikátý případ v kolektivu dětí.
Pokud si nejste zdravotním stavem svého dítěte jisti nebo příznaky nepoznáte, prosíme o konzultaci s pediatrem.
Toto onemocnění je vysoce infekční a velmi rychle se šíří. Typicky se projevuje výsevem puchýřků na dlaních, ploskách nohou, případně i v oblasti úst, někdy bývá doprovázeno teplotou.

Prosíme, přivádějte do mateřské školy pouze děti zcela bez příznaků onemocnění.
Předejdeme tak dalšímu šíření nemoci mezi dětmi i personálem a případnému omezení provozu.
Děkujeme za spolupráci a ohleduplnost.